Ko jums izsaka vārdi “Jelgava 94”?

21.februārī Saulkrastu novada bibliotēkā viesojās latviešu rakstnieks Jānis Joņevs. Autora debijas grāmata “Jelgava 94” ieguva Eiropas Savienības Literatūras balvu un kļuva par pamatu spēlfilmai “Jelgava 94”. 2020. gadā nāca klajā J. Joņeva stāstu krājums “Tīģeris”, kas ieguva Literatūras gada balvu kā gada labākais prozas darbs. Jaunākais autora darbs, grāmata ,,Decembris’’, kas ir dokumentāls detektīvromāns par 90.gadu kriminālo pasauli Latvijā, šobrīd jau ieinteresējis lasītājus, kā arī iekļuvis 2023.gada Literārās gada balvas garajā sarakstā.

J.Joņevs pastāstīja, kā kļuvis par rakstnieku, kā izvēlējies tēmas savām grāmatām, kas viņu ikdienā uzrunā. Dalījās ar piedzīvoto, dodoties uz Ukrainu ar saziedotajiem sūtījumiem, un kā atradis savu veidu palīdzēt un sniegt atbalstu Ukrainas karā cietušajiem. Tā kā rakstniekam visinteresantākie šķiet pagājušā gadsimta 90.gadu vēstures notikumi, tad tie vislabāk atspoguļoti viņa grāmatās un jautājumi no auditorijas arī bija par šo gadu notikumiem.

Saulkrastu novada bibliotēkas darbinieku kolektīvs pateicas visiem, kas apmeklēja pasākumu, īpaši Saulkrastu novada vidusskolas vecāko klašu skolēniem, kas tikšanos ar rakstnieku apmeklēja kuplā pulkā, skolotājai Vijai Skudrai un klašu audzinātājām. Uz tikšanos bibliotēkā!