Mākslīgais intelekts

Chat GPT – tērzēšanas robots un rakstīšanas palīga lietotne, kas, pateicoties valodas apstrādes iespējām, saprot jautājumu, spēj uz to reaģēt un atbildēt. Jautājumus var uzdot arī latviešu valodā. Jāatzīmē, ka, lai gan ir ieviesti drošības pasākumi, dažkārt sistēma var ģenerēt nepareizu vai maldinošu informāciju, kā arī, izmantojot Chat GPT, neraksti par sevi sensitīvu informāciju.

Findyournextbook (Atrodi savu nākamo grāmatu) – atvieglos Tev atrast nākamo lasāmvielu. Datubāzē pieejami tūkstošiem monogrāfiju un, norādot žanru, tēlu, sižeta pamatlīnijas, tiks ieteikta grāmata no plašās kolekcijas. Lai iegūtu vislabākos rezultātus, vēlams norādīt pēc iespējas precīzāk savas vēlmes. Jautājumus var uzdot latviešu valodā, bet atbilde būs angļu valodā.

Journe-Ai  – ceļojuma lietotne, kura sniedz personalizētus maršruta ieteikumus. Norādi, ko vēlies redzēt, kādās aktivitātēs vēlies piedalīties, cik ilgu ceļojumu gribētu, vai ceļosi kopā ar bērniem u.t.t Aprakstot, kāda veida ceļojumu Jūs vēlētos, lietotne izmanto doto informāciju, lai izveidotu Jums piemērotāko maršrutu. Jāatzīmē, ka šo informāciju ģenerē datorprogramma, līdz ar to, dati var nebūt pilnīgi. Ceļojuma aprakstu var veidot latviešu valodā.

Hello Historymobilā lietotne, kas ļauj tērzēt ar slavenām vēsturiskām personībām, piemēram Aristoteli, Kleopatru, Stīvu Džobsu, Gandhi, u.c.. Interesants veids kā iepazīt visdažādākās tēmas, sākot no filozofijas un zinātnes līdz sazvērestībām, motivācijai un personīgiem padomiem. Bez maksas iespējami 20 ziņojumi.

AskThee – uzdod jautājumu māksliniekiem, zinātniekiem, filozofiem vai kādām citām slavenām personībām. Var uzdot trīs jautājumus 24 stundās. Jautājumus var uzdot latviešu valodā.

Consensus – jauna meklētājprogramma, kas izmanto mākslīgo intelektu. Uzdodiet jautājumus un iegūstiet atbildes no pētnieciskajiem darbiem. Angļu valodā.

ChefGPT– personīgais šefpavārs. Norādot, kādas ir Jūsu gatavošanas prasmes, pieejamās sastāvdaļas un cik ilgi plānojat gatavot ēst, ChefGPT ieteiks receptes no tā, kas jau mājās ir pieejams. Iespējams reģistrēties bez maksas un izmantot katru mēnesi 5 ģenerētas receptes. Angļu valodā.

Paraphrase – rīks, kas pārfrāzē teikumus vairāk kā 100 valodās, kā arī ir pieejami 15 bezmaksas režīmi, kā var pārfrāzēt – diplomātiski, formāli, neformāli u.c. Latviešu valodā arī ir iespējams pārfrāzēt, bet jāņem vērā, ka var būt gramatiski nepareizi.

Gifts Genie – Dāvanu ideju ģenerators. Norādi personu kurai dāvināsi, vecumu, hobiju, budžetu un Gifts Genie palīdzēs tev izvēlēties pārdomātu dāvanu. Angļu valodā.