Bibliotēkā lasītāju vajadzībām iekārtotas deviņas datorvietas

Patlaban bibliotēkā lasītāju vajadzībām iekārtotas deviņas datorvietas. Tehniskais nodrošinājums ir vērtējams kā ļoti labs. Jaunā tehnika un aprīkojums palīdz nodrošināt pilnvērtīgu un kvalitatīvu bibliotekāro darbu.

2019. gada 1. pusgadā Saulkrastu novada bibliotēkas datortehnikas un interneta lietotāju skaits – 2099, vidēji mēnesī 350 apmeklētāju. Lielākā daļa publiskās pieejas datorus izmanto tāpēc, ka tas ir bezmaksas pakalpojums. Svarīga arī bibliotēkas darbinieku palīdzība darbā ar datoru un internetu.

Bezmaksas publiskās pieejas datoru ietekme uz to lietotājiem Saulkrastu novada bibliotēkā būtiski mainījās laikā no 2017. līdz 2019. gada 1. pusgadam, kad bibliotēkā tika iegādāta jauna datortehnika, multifunkcionālas iekārtas kopēšanai, skenēšanai un drukāšanai, kā arī uzlabots interneta ātrums, pieejams bezvadu internets (Wi-Fi) bibliotēkas telpās.

2017. gadā bibliotēkas lasītāju vajadzībām iegādāti trīs jauni stacionārie datori un monitori. 2018. gadā tehniskās infrastruktūras uzlabošana veikta pakāpeniski, nomainot nolietoto datortehniku pret jaunu – iegādāti divi portatīvie datori, pieci jauni stacionārie datori un monitori. Visi datori aprīkoti ar jaunāko programmatūru, kas ļauj bibliotēku apmeklētājiem izmantot mūsdienīgus veidus informācijas meklēšanā un apstrādē. Apmeklētāju vajadzībām interneta zālē un lasītavā iegādātas divas jaunas Canon multifuncionālas iekārtas ar melnbaltu A4 izdruku un divas jaunas Canon multifuncionālas iekārtas ar krāsainu A4 izdruku. Joprojām apmekētājiem pieejama arī Kyocera multifonkcionāla iekārta A3 un A4 formāta lapu melnbaltai izdrukai.

Sadarbībā ar valsts aģentūru “Kultūras informācijas sistēmu centrs” 2019. gadā publisko bibliotēku attīstības projekta “Trešais tēva dēls” ietvaros Saulkrastu novada bibliotēkā uzlabots interneta pieslēguma ātrums. Sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrību bibliotēka šogad saņēmusi trīs datorkomplektus, kurus dāvinājis Lattelecom.