Bibliotēkā noslēgušās bezmaksas datorzinību mācības

2018. gada 20. septembrī Saulkrastu novada bibliotēkā uz iepazīšanās nodarbību bija sapulcējušies novada iedzīvotāji, lai turpmākos 5 mēnešus piedalītos bibliotēkas rīkotajās datorapmācībās “Viena klikšķa attālumā!”. Apmācības notika Saulkrastu novada bibliotēkas interneta zālē divas reizes nedēļā – 1. grupai pirmdienās no plkst. 10:00-12:00 un 2. grupai piektdienās no plkst. 12:00-14:00. Nodarbības vadīja profesionāla bibliotekāre ar ilggadēju pieredzi iedzīvotāju datorapmācībā Rita Lavendele.

Datorapmācības noritēja pēc projekta „Pieslēdzies, Latvija!” bezmaksas datorapmācību materiāliem, kuros ietverti arī praktiskie vingrinājumi zināšanu nostiprināšanai. Pēc kursa pabeigšanas dalībnieki varēja:
• Strādāt ar lietojumprogrammu logiem;
• Orientēties sociālajos tīklos;
• Izmantot datoru ikdienas vajadzībām;
• Meklēt informāciju internetā, zināt interneta pārlūkprogrammas;
• Veidot un saglabāt informāciju datorā vai citā informācijas nesējā;
• Veidot un rediģēt teksta dokumentus Microsoft Word;
• Lietot e-pastu;
• Izmantot sociālos tīklus saziņai;
• Pārzināt Google piedāvātās lietotnes – meklēšanu, karti, e-pastu utt.;
• Lietot Youtube.

Februārī plānosim jaunu mācību sezonu divām grupām, kurā galvenie kursu apmeklētāji būs vecākā paaudze.