Bērni apmeklē bibliotēku, lasa un vērtē grāmatas

Saulkrastu novada bibliotēkā pieejama grāmatu kolekcija, kas paredzēta “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” darbam. Četrās vecuma grupās bērni un jaunieši kopā ar vecākiem vairāku mēnešu garumā tika aicināti lasīt grāmatas, kuras ieteikuši profesionāļi, bet vēlāk tās vērtēt. Lasīšanas veicināšanas programmā aktīvi iesaistījās Saulkrastu novada pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” pedagogi kopā ar grupas “Tince” audzēkņiem.

Viņiem bija jāizlasa un jānovērtē 6 grāmatas:
1. Divdesmit pieci mākoņi / Maija Laukmane. – Rīga : Annele, 2016.
2. Ezītis, kurš mīlēja slepeni : notikumi jautrajā lauku sētā / Daiņus Šukis. – Rīga : Lauku Avīze, 2017.
3. Govs / Huans Arhona. – Rīga : Pētergailis, 2016.
4. Īsi stāstiņi par lietām / Ķēstutis Kasparavičs. – Rīga : Pētergailis, 2016.
5. Pasaka par peļu pili / Maikls Bonds. – Rīga : Egmont Latvija, 2016.
6. Puika, kas zīmēja kaķus : pēc japāņu pasakas motīviem. – Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2017.

Bērniem visvairāk patika grāmata “Puika, kas zīmēja kaķus”. Tas ir stāsts par nabadzīgu, taču ļoti krietnu un godprātīgu zemnieku ar gādīgu un iejūtīgu sievu, kuri dzīvoja kādā mazā Japānas lauku ciematā. Viņiem bija septiņi dēli, no kuriem jaunākais ik mīļu brīdi nodevās zīmēšanai. Viņš zīmēja vienmēr un visur, turklāt tikai kaķus.

Mazie lasītāji šai grāmatai deva visaugstāko vērtējumu.

Patlaban bibliotēkas telpās var apskatīt izstādi, kuru veidojuši Saulkrastu PII Rūķītis grupas “Tince” audzēkņi. Tajā ir bērnu veidotie zīmējumi un no plastalīna darināta Drupaču ģimenīte, kurā redzami daudzi un dažādi zaķīši.

Pēc anketu aizpildīšanas visi dalībnieki saņēma stilīgas Latvijas Nacionālā bibliotēka / National Library of Latvia aproces pateicībā par iesaistīšanos grāmatu vērtēšanā.

Paldies visiem bērniem, kuri atrod laiku un grib lasīt grāmatas.
Paldies arī pedagogiem, kuri arvien vairāk lasa bērniem priekšā grāmatas!
Paldies vecākiem un vecvecākiem, kuri gādā, lai bērni lasītu!