Tematiskā izstāde veltīta Starptautiskai bišu dienai

“Ai, bitīte, ai, bitīte,
Tavu lielu čaklumiņu:
Tecēj’ dienu, tecēj’ nakti,
Ne miedziņa negulēja.”
(Latviešu t. dz.)

🐝Ikvienam ir zināms izteiciens “čakls kā bitīte”, tomēr cik daudz ir zināms par pārējiem bišu dzīves aspektiem? Vai esam pievērsuši uzmanību to svarīgajai lomai un sarūkošajam bišu skaitam pasaulē?

🌏Vai zinājāt, ka jau ceturto gadu pēc kārtas, 20. maijā, tiek atzīmēta Pasaules Bišu diena?

🐝Lai rastu atbildes uz šiem jautājumiem un pievērstu sabiedrības uzmanību bišu nozīmei ilgspējīgas vides attīstībā, kā arī radīt iespēju iepazīt bišu neparasto dzīvi, no 20. maija Saulkrastu novada bibliotēka piedāvā aplūkot iztādi veltītu Pasaules Bišu dienai.

🍯Izstādē būs aktuāla ikvienam interesentam – gan dabas un bišu entuziastiem, gan prasmīgiem biškopjiem . Pačukstēsim, ka izstādē būs iespēja aplūkot novadnieku, Pirts Muzeja saimnieku un biškopju Teodors Karlsona un Evitas Karlsones sarūpētos eksponātus, kuri sniegs izsmeļošu ieskatu biškopībā.

🐝Izstādi klātienē ikviens interesents varēs aplūkot līdz jūnija beigām Saulkrastu novada biblotēkas lasītavā bibliotēkas darba laikā. AR bitēm nekad neko nevar zināt, bet šī izstāde ir lieliska iespēja uzzināt daudz aizraujošu faktu PAR bitēm.