Piedzīvojumu stāsti ar Laini Pērsi

2. septembrī Saulkrastu novada bibliotēkā viesojās aizrautīgā ceļotāja Laine Pērse kopā ar vīru un tikpat aizrautīgu ceļabiedru Arturu Driņinu. Brīvā, patīkamā gaisotnē dzirdējām brīnišķīgus un reizēm mazliet bailīgus piedzīvojumu stāstus. Abi ceļotāji ir apbraukājuši teju pusi pasaules, kopā pabijuši ap 50 valstīm, dažās viesojoties pat vairāk par vienu reizi. Apbrīnojami un interesanti klausīties, kādi neizmērojami iespaidi iegūti, un šī apņēmība turpināt ceļu, kad varbūt viss vairs neiet tik gludi pēc plāna. Uzsākot ceļu no paša agra rīta, ar atvērtu prātu, ko gan jauna diena nesīs – jaunus draugus, jaunus iespaidus, nervu kutinošas situācijas, ka nav iespējams pat paredzēt, ar ko konkrētā diena beigsies. Kā pa ceļam sastapti cilvēki pārsteidza pašus ceļotājus, ja vien ļaujies notikumiem un atmet latvietim tik raksturīgo pārmērīgo piesardzību, vari izbraudīt pilsētas skatus no putna lidojuma. Viņi ir cilvēki, kuriem patīk būt ceļā. Arī šobrīd, kad ceļošana ir kļuvusi ierobežota ne Lainei, ne Arturam tas nav šķērslis, lai mestos jaunos piedzīvojumos. Par ceļojumos pieredzēto varat lasīt grāmatās “Ar stopiem apkārt pasaulei” četrās daļās un “Iegriez pasauli!”.

Tikšanās Saulkrastu novada bibliotēkā notika Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projektā “Lasītava krustojumā”.