Atmiņas par Pēterupes draudzi

Pēterupes luterāņu draudze nodibināta jau tālajā 1640. gadā. Sākot savu ceļu pavisam vienkāršā, mazā koka baznīciņā, tā nu mājo Saulkrastu baznīcā, kādu to pazīstam šobrīd.

Atzīmējot draudzes 380. gadadienu, Saulkrastu novada bibliotēkā apskatāma tam veltīta izstāde, kurā izvietoti informatīvi materiāli – grāmatas par baznīcu un draudzi, materiāli no dažādiem preses izdevumiem, kā arī mācītāja un literāta Jāņa Neilanda (1840-1915) autordarbi. Viņš bija draudzes mācītājs no 1871. līdz 1883. gadam, atstājot aiz sevis nozīmīgu ieguldījumu ne tikai baznīcai, bet arī liepu aleju, kas savulaik veda no mācītājmuižas līdz baznīcai, un pat izveidojis kori, ar kuru piedalījies I Vispārīgos latviešu Dziedāšanas svētkos.

🕔 Izstāde apskatāma bibliotēkas darba laikā.