Mākslinieku satiek klātienē

Attēlā: 2019. gada 21. novembrī Saulkrastu novada bibliotēkā mākslinieks un bērnu grāmatas “Nenotikušais atklājums” autors Mārtiņš Zutis radošajā darbnīcā kopā ar Zvejniekciema vidusskolas 2. klases skolēniem

Uz tikšanos ar Saulkrastu vidusskolas 3.a, 3.b un Zvejniekciema vidusskolas 2. klases skolēniem bija atbraucis mākslinieks un grāmatas autors Mārtiņš Zutis.

M.Zuša  grāmata “Nenotikušais atklājums” ir latviešu autora Jāņa Baltvilka balvas ieguvēja par labāko debiju bērnu literatūrā 2015. gadā (nominēta arī balvai Jaunaudze). Grāmatas stāsta un ilustrāciju autors savā debijas darbā apraksta secinājumus par galvenā varoņa – dabas pētnieka Kārļa Darviņa – piedzīvojumiem, kad viņš savā piesnigušajā pagalmā pamana vienkājainas būtnes 10 pēdu nospiedumus un nemitīgi prāto, kurš būtu varējis tos atstāt?

Pasākumā dalībnieki izdomāja un zīmēja katrs savu stāstu, un nobeigumā pastāstīja uzzīmēto.

Saulkrastu novada bibliotēkā var iepazīties un līdzi lasīšanai paņemt arī daudzas mākslinieka ilustrētās grāmatas.

Pasākums notika Saulkrastu novada domes un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Lasītava krustojumā. 3. kārta” ietvaros.