Digitalizēta pirmā Saulkrastu novada bibliotēkas inventāra grāmata

Viss sākās ar Rūdolfa Blaumaņa grāmatu „Lugu izlase”.

Novadniece Inga Zemīte grāmatā „Saulkrasti no vissenākajiem laikiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai”, kas pirms dažiem gadiem tika izdota ar Saulkrastu novada domes atbalstu, par tagadējās Saulkrastu bibliotēkas pašiem sākumiem raksta tā: „1945. gada 1. jūlijā „Meža mājā” (tagad A. Kalniņa ielā 10) sāka darboties Saulkrastu ciemata izpildkomiteja. Šeit līdz 1947. gadam par sekretāri strādāja Velta Akerberga. Viņa bija tā, kas pirmā domāja un rūpējās, lai Saulkrastu nedaudzajiem iedzīvotājiem netrūktu labu grāmatu – iekārtoja pārvietojamo bibliotēku no Bīriņu bibliotēkas kara laikā saglābtajiem fondiem; pirka pirmās grāmatas arī no izpildkomitejas piešķirtajiem līdzekļiem. Tā krājās grāmatu skaits, lai varētu domāt par stacionāru bibliotēku Saulkrastos.

1947. gada 30. jūnijā tapis pirmais ieraksts Saulkrastu ciema bibliotēkas inventāra grāmatā – Blaumanis R., „Lugu izlase”, R., 1946.”

Saulkrastu novada bibliotēkas pirmā inventāra grāmata tagad ir digitalizēta un atrodas bibliotēkas arhīvā.

Inventāra grāmata Nr. 1-2949 (pirmā grāmata)

Inventāra grāmata Nr. 2950-4420 (otrā grāmata)

Inventāra grāmata Nr. 4421- 7385 (trešā grāmata)

Inventāra grāmata Nr. 7386-10850 (ceturtā grāmata)