Paziņoti Jāņa Baltvilka balvas 2019 nominanti

Katru vasaru jau ierasti Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome atzīmē ar īpašu notikumu bērnu literatūrā – Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas pasniegšanu, kas pulcē plašu interesentu loku. Šis ir ļoti nozīmīgs gads, jo svinam Jāņa Baltvilka 75. dzimšanas dienu, balvas tradīcijai ir jau 15 gadi un piekto gadu AS “Latvijas valsts meži” pasniedz īpašu debijas balvu “Jaunaudze”. Vienlaikus ir paplašinājušās robežas – ar 2019. gadu balva tiek piešķirta latviski tulkotam Eiropas valstu rakstniekam un šī darba tulkotājam, līdz šim tās bija Baltijas jūras reģiona valstis.

Žūrija šogad ir lēmusi, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskā laureāte ir itāļu rakstniece Andžela Naneti (Angela Nanetti). Viņas grāmatu “Mans vectēvs bija ķiršu koks” (izdevējs – “Jāņa Rozes apgāds”) Latvijas bērni var iepazīt, pateicoties izcilajai tulkotājai Dacei Meierei. Pārējie laureāti tiks atklāti tikai svinīgā sarīkojuma laikā Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā 24. jūlijā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.

Uz Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā pretendē: Inese Paklone par dzejoļu krājumu “Es picas brālēnu cepu” (“Pētergailis”, 2019), Anna Strautniece par grāmatu “Kaķi, kamoli un sapņi” (“Alis”, 2018), Aivars Kļavis par triloģijas “Ceļš uz nezināmo zemi” (“Zvaigzne ABC”, 2018) grāmatām “Melnais akmens”, “Bēgšana no čūsku valstības” un “Asinis uz dzintara”, Lilija Berzinska par grāmatu “Skelets skapī” (“Dienas Grāmata”, 2018), Juris Zvirgzdiņš par grāmatu “Zvaigžņu tramvajs” (“Pētergailis”, 2018).

Uz Jāņa Baltvilka balvu grāmatu mākslā pretendē Gundega Muzikante par ilustrācijām Jura Zvirgzdiņa grāmatai “Zvaigžņu tramvajs” (“Pētergailis”, 2018), Rūta Briede par ilustrācijām Sergeja Timofejeva grāmatai “Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi” (“Liels un mazs”, 2018), Vivianna Maria Stanislavska par ilustrācijām Ievas Samauskas grāmatai “Vecis iet pa dārzu, pankūkas bārdā”, (“Latvijas Mediji”, 2018) un Ineses Paklones grāmatai “Es picas brālēnu cepu” (“Pētergailis”, 2019), Anita Paegle par ilustrācijām grāmatai “Rožu spoks” (“Liels un mazs”, 2018), Anete Melece par ilustrācijām savai grāmatai “Kiosks” (“Liels un mazs”, 2019) un Laura Gundara grāmatai “Vaļa balss” (“Liels un mazs”, 2018), Juris Petraškevičs par ilustrācijām savai grāmatai “Ērika un bailes” (“Liels un mazs”, 2018).

Pretendenti AS “Latvijas valsts meži” balvai “Jaunaudze” par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā ir Sergejs Timofejevs ar grāmatu “Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi” (“Liels un mazs”, 2018), Juris Petraškevičs par tekstu grāmatai “Ērika un bailes” (“Liels un mazs”, 2018), Ilmārs Ziemanis par grāmatu “Peļķīte” (“Zvaigzne ABC”, 2018), Līva Ozola par grāmatu “Eju meklēt!” (“Liels un mazs”, 2019).

Avots: Latvijas Nacionālā bibliotēka