Tikšanās ar dzejnieci Inesi Zanderi Saulkrastu novada bibliotēkā

Attēlā: 2019. gada 15. februārī Saulkrastu novada bibliotēkā viesojās dzejniece, publiciste, redaktore, bērnu grāmatu autore un izdevēja Inese Zandere.

Viņa kopš 2004. gada ir apgāda “Liels un mazs” redaktore. Par devumu literatūrā 2008. gadā saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeni. Šogad saņēmusi arī Kultūras ministrijas Atzinības rakstu par spilgtu ieguldījumu literatūrā, bērnu literatūrā un ilustrācijā.

Uz pasākumu bija atnākuši Saulkrastu vidusskolas 3. klašu skolēni un novada iedzīvotāji. Viņi iepazinās ar rakstnieci, viņas grāmatām un aizrautīgi klausījās pašas stāstījumā un dzejoļu lasījumos.

Saruna sākās par romānu “Puika ar suni. Stāsts par nosargātu noslēpumu”, pēc kuras motīviem tapusi filma. Tā stāsta par Žaņa Lipkes ģimenes centieniem glābt ebrejus 2.pasaules kara laikā un bērna pieaugšanu traģiskā vēstures situācijā.

Pasākuma otrajā daļā klātesošajiem tika uzdoti dažādi valodas uzdevumi.

I.Zandere: „Lasīšana ir veids, kā atmosties, kā sakārtot ap sevi pasauli un atrast tajā pašam sevi.”

Pasākumā piedalījās 14 pieaugušie un 45 bērni.

2019. gadā Saulkrastu novada bibliotēkā tiek īstenots pērn aizsāktais Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītais projekts „Lasītava krustojumā. 2. kārta”. Šī gada 8. martā bibliotēkā viesosies dzejniece Maija Laukmane, 22. martā rakstnieks Māris Rungulis.