Bērnos veicina interesi par grāmatām

Attēlā: 2018. gada 26. aprīlī rakstnieks Juris Zvirgzdiņš kopā ar Saulkrastu vidusskolas 4.a un 4.b klases skolēniem un paša izdotajām grāmatām

Aprīļa nogalē Saulkrastu novada bibliotēkā viesojās rakstnieks Juris Zvirgzdiņš. Viņam izdotas daudzas un dažādas, saturiski un vizuāli izcilas kvalitātes grāmatas bērniem – “Reiz senos laikos Kurzemē”, “Bebru atgriešanās”, “Tobiasa blēņu stāsti”, “Tobiass dodas pasaulē”, “Pēdējais Pūķis un Artūrs Uū!”, “Franklina cepure”, Konteineru meitenīte Rudīte, Mūsu Latvija u.c. Autors kopā ar Saulkrastu vidusskolas un Zvejniekciema vidusskolas (4.- 5. klases) audzēkņiem un pedagogiem dalījās iespaidos par uzrakstītajām grāmatām. Klātesošie uzdeva daudzus un dažādus jautājumus. Tie bira kā no pārpilnības raga – kā viesim rodas idejas, kāpēc viņš gribēja kļūt par rakstnieku, kāda bija pirmā uzrakstītā grāmata, cik ilgi var rakstīt vienu grāmatu, kā sauc viņa mīļāko grāmatu, vai autors turpinās rakstīt, kad sāka rakstīt. Pats J.Zvirgzdiņš saka: “Rakstīt sāku ļoti vēlu, kad man bija 45 gadi, lai gan pirms tam arī rakstīju nepublicētus darbus. Rakstīt ir ļoti viegli, tikai jāpazīst burti.”

Rakstnieks J. Zvirgzdiņš (1941) ir rīdzinieks. Studējis Latvijas Valsts universitātē Vēstures un filoloģijas fakultātē. Viņš rakstījis lugas, miniatūras, stāstus un esejas. Kopš 80. gadiem raksta bērniem. Pirmā grāmata iznāca 1999. gadā – piedzīvojumu pasaka “Reiz senos laikos Kurzemē” – iegūst 2000. gada pavasara balvu par labāko oriģinālliteratūras darbu bērniem un arī Pastariņa prēmiju (2001). Par saviem darbiem ieguvis dažādas nozīmīgas balvas. J.Zvirgzdiņa grāmatas bērniem ir ne tikai interesanta un izglītojoša lasāmviela, bet vienmēr ir padomāts arī par vizuāli māksliniecisko noformējumu.

Šis bija noslēdzošais bibliotēkas projekta “Lasītava krustojumā” pasākums, ko finansēja Valsts kultūrkapitāla fonds un Saulkrastu novada dome.