Bērniem jāmāca drošība

Attēlā: Saulkrastu vidusskolas skolēni piedalās bibliotekārajās stundās “Mana drošība internetā!”

Gādājot par bērnu un jauniešu drošību internetā, Saulkrastu novada bibliotēka rīkoja izglītojošus pasākumus.

6. februāris Latvijā ir Vispasaules Drošāka interneta diena un tādēļ piesātināta ar dažādām aktivitātēm. Arī Saulkrastos skolēniem bibliotēka piedāvāja bibliotekāro stundu “Mana drošība internetā!”, lai kopā pārrunātu drošības jautājumus internetā. Tas ir būtiski laikā, kad tehnoloģiju straujā attīstība dod iespējas bērniem un jauniešiem aizvien vairāk izmantot internetu. Pieaugušajiem ikdienā ne tikai jāpievērš uzmanība, kādus resursus jaunā paaudze virtuālajā vidē lieto, bet jāpārrunā ar bērniem, kas īsti ir patiesais drauds un kas tikai ilūzija. Tāpat jāmāca nepļāpāt ar svešiem cilvēkiem un neizpaust viņiem savu identitāti. Ir svarīgi arī pašiem iesaistīties bērnu datoraktivitātēs: pastāvīgi kontrolēt, kādu informāciju viņi cenšas iegūt.

Bibliotekārajās stundās piedalījās Saulkrastu vidusskolas 4. klašu skolēni. Aktivitātes mērķis bija aicināt bērnus domāt par drošību un kopā radīt labāku interneta vidi.

Nodarbību noslēgumā skolēni saņēma karodziņus Esi drošs internetā?!
Vairāk informācijas – www.drossinternets.lv