Bērnu literatūras pēcpusdiena kopā ar grāmatu autori Ievu Samausku

Attēlā: 2017. gada 6. decembrī Saulkrastu novada bibliotēkā un Zvejniekciema vidusskolā 75 skolēni tikās ar rakstnieci, dzejnieci un žurnālisti IEVU SAMAUSKU, kura Saulkrastus apmeklēja pirmoreiz. Uz tikšanos viņa bija atbraukusi no Saldus.

Viešņa klātesošos iepazīstināja ar savu ģimeni fotogrāfijās: trīs kaķi, suns, meita un vīrs Marats. Samauska lasīja savu dzeju un dāvināja pašas izveidotas atklātnītes apmeklētājiem, kuri sniedza pareizas atbildes uz dzejoļu mīklām.

Sirsnīgi raisījās autores dialogs ar skolēniem par viņas grāmatām “Starp diviem sirdspukstiem” (2004), “Kā uzburt sniegu” (2006), “Betijas sarunas jeb Kā es piedzimu” (2007), “Eņģelītis” (2008), “Pilsēta no A līdz Z” (2009), “Šokolādes glābšana” (2011), ” Meitene, kura mācēja visas pasaules valodas” (2012) u.c.

Bērnus interesēja, kā viņa sākusi rakstīt, cik ilgi aizņem vienas grāmatas rakstīšana, vai tas ir vaļasprieks.

Šis bija otrais bibliotēkas projekta “Lasītava krustojumā” pasākums, ko finansēja Valsts kultūrkapitāla fonds un Saulkrastu novada dome.

Foto: Dace Dulpiņa