Aktualitātes oktobrī

Kādas aktualitātes gaidāmas bibliotēkā oktobrī?

Līdz ar rudens lapu krāsošanos piedāvājam krāsainākas aktivitātes – ne tikai autoru viesošanos, bet arī radošās darbnīcas, kur savas idejas pārvērst mākslas darbā, kad aiz loga kļūst vēsāks un tumšāks. Bērni varēs tikties ar ilustratoru Kristapu Auzenbergu un raksnieci Zani Zustu, bet pieaugušie varēs ierasties uz sarunām par gramatām. Protams, norisināsies arī jau ierastās datorapmācības un Mazo pūčulēnu skola. Mēneša izskaņā aicinām visus interesentus uz radošo darbnīcu Helovīna noskaņās.

Gaidām ciemos!

#saulkrastunovadabibliotēka
#kasjaunsbibliotēkā
#nācciemos

Mazo pūčulēnu izlaidums

Mazo pūčulēnu skolas nodarbības pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” grupiņām “Spārīte” un “Pūcīte” ir galā. Vakar un šodien abu grupiņu dalībniekiem svinīgi tika izsniegti diplomi – Pūcītes liecība un dāvanu komplektiņš, ko katram absolventam ir sagatavojis Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība sadarbībā ar LNB Bērnu literatūras centru projekta “Grāmatu starts” ietvaros. Komplektā ietilpst mugursoma, lasāmgrāmata, mīļlietiņa un noderīgs materiāls vecākiem par lasīšanu. Mazo pūčulēnu skola veicina bērnos interesi par grāmatām un lasīšanas nepieciešamību agrīnā vecumā, un Saulkrastu novada bibliotēkas durvis ir atvērtas ikvienam lasītājam, arī visjaunākajiem.

#mazopūčulēnuskola
#grāmatustarts
#saulkrastunovadabibliotēka

Grāmatu lasītāju klubiņš

Iekārtošanās pie lieliskas grāmatas atļauj jums aizbēgt no ikdienas. Lasot grāmatu, jo īpaši aizraujošu, var pārdomāt idejas, kuras, iespējams, nekad nebūtu ienākušas prātā, ja to nebūtu izvēlējušies lasīt vispār. Tāpat dažreiz vienkārši ir vēlme pārrunāt izlasīto ar kādu citu personu vai divām personām, lai šīs pārdomas un idejas novirzītu no lapas tālāk pasaulē. Šādā lieliskā gaisotnē noritēja grāmatu klubiņa pirmā tikšanās reize pagājušajā ceturtdienā. Paldies jums dāmas! Ja kāda iemesla dēļ nevarēji ierasties, tas nekas. Pievienoties grāmatu lasītāju klubiņam var jebkurā mūsu tikšanās reizē, šoreiz tā būs trešdiena 21. oktobris plkst. 16:00. Izvēlētā tēma – biogrāfijas.

Uz tikšanos!

Pirmklasnieku iepazīšanās ar bibliotēku

Attēlos: Saulkrastu vidusskolas 1. klašu audzēkņi piedalījās bibliotekārajās stundās “Iepazīsim bibliotēku!”

Smaidu piepildītas pagāja pirmklasnieku pirmās iepazīšanās ar Saulkrastu novada bibliotēku.

25. septembrī pie mums viesojās Saulkrastu vidusskolas 1.a un 1.b klases, bet šodien, 28. septembrī ar prieku uzņēmām 1.c klasi. Bērni pavisam pārliecinoši spēja atbildēt uz dažādiem jautājumiem par bibliotēku, pildīja praktiskos uzdevumus, kā arī, izvēloties vienu grāmatu no bibliotēkas plaukta, atklāja viens otram, kādas grāmatas patīk lasīt. Bija patīkami dzirdēt, ka lielākā daļa jau iepriekš bijuši bibliotēkas telpās, tomēr dažiem šis bija pirmais apmeklējums.

Kad bērni ir iepazinušies tuvāk ar plašo bibliotēkas grāmatu klāstu, gaidīsim mazos lasītājus arī turpmāk pēc savām iemīļotajām grāmatām.

Bibliotēkā ciemojās rakstniece Laura Vinogradova

23. septembrī pie mums Saulkrastu novada bibliotēkā viesojās rakstniece Laura Vinogradova, kura ir autore gan bērnu, gan pieaugušo grāmatām. Šoreiz auditorija bija bērni, esot ļoti atsaucīgi un ar prieku iesaistoties autores grāmatu un blēņu stāstos. No autores uzzinājām, kā pie sava vārda ticis grāmatas varonis Snīpulītis un kā tapa pati grāmata. Tāpat bija iespēja uzzināt, kas tad īsti ir nepieciešams rakstniekam, lai spētu labi rakstīt – ne tikai dators vai lapa ar pildspalvu, bet fantāziju domu lidojums un spēja to pārsvērst vārdos un teikumos, ko pēc tam lasām. Pasākuma laikā bērniem varēja iemēģināt paši, kā tas ir, veidot stāstu. Uzstāšanās paskrēja nemanot klausoties, kā ar bērnu fantāzijas palīdzību top jauni varoņi un sižeti tepat uz vietas.

Tikšanās ar autori bija VKKF atbalstīts projekts “Lasītava krustojumā”.

Mazie pūčulēni turpina skoloties

Šodien pie mums uz otro nodarbību ieradās pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” grupiņas “Pūcīte” bērni, līdzi ņemot savu iemīļoto grāmatu. Šajā nodarbībā bija uzdevums katram iepazīstināt ar savu grāmatu pārējos grupas biedrus. Ar īsāku vai garāku stāstījumu ikviens no Pūčulēnu skoliņas dalībniekiem teicami ar to tika galā. Liels prieks par mazajiem lasītājiem.

#grāmatustarts
#mazopuculenuskola

“Mazo pūčulēnu skolas” otrā nodarbība!

22. septembrī Saulkrastu novada bibliotēkā notika otrā “Mazo pūčulēnu skolas” nodarbība, kurā piedalījās pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” grupiņas “Spārīte” audzēkņi. Šajā nodarbībā bērni iepazina plašo grāmatu pasauli, kā arī pastāstīja viens otram par savu mīļāko grāmatiņu.

#grāmatustarts #mazopuculenuskola

Kas gaidāms bibliotēkā šajā nedēļā?

Pretēji mierīgai vasarai, septembris iezīmējas kā ļoti darbīgs mēnesis. Lai kaut ko nepalaistu garām, ieskatam piedāvājam iepazīties ar šīs nedēļas gaidāmajiem notikumiem Saulkrastu novada bibliotēkā. Gaidām ciemos gan lielos lasītājus uz grāmatu klubiņu, gan mazos uz tikšanos ar autori Lauru Vinogradovu un Mazo pūčulēnu skolu. Arīdzan prieks par pirmklasniekiem, kuri iepazīsies ar bibliotēku. Kādam tā būs pirmā reize, kādam arī ne, tomēr kopā ar skolasbiedriem apmeklējums var izrādīties daudz aizraujošāks.

Bibliotēkā viesosies bērnu grāmatu autore Laura Vinogradova

Ar prieku paziņojam, ka Saulkrastu novada bibliotēka trešdien 23. septembrī plkst. 11:45 viesosies bērnu grāmatu autore Laura Vinogradova. Viņa ir sarakstījusi tādas jaukas grāmatiņas, kā “Snīpulītis no Snīpuļciema”, “Mežpasakas. Par Meža Susuri, skudrām, Vilceni un Pūces Bērnu”, “Mežpasakas. Par Zalktēnu un stirnu meitenēm”. Arīdzan pieaugušie var iepazīties ar viņas daiļradi, lasot grāmatas “izelpas”, “Lāču kalns” un debijas grāmatu latviešu literatūrā “Lapsa. Pasaka pieaugušajiem”. Gaidām ciemos!

Mazo pūčulēnu pirmā nodarbība

15. un 16. septembrī Saulkrastu novada bibliotēkā notika pirmās “Mazo pūčulēnu skolas” nodarbības, uz kurām ieradās pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” grupiņas “Spārīte” un “Pūcīte” audzēkņi. Pirmajā viesošanās reizē bērni iepazinās ar bibliotēku, dodoties ekskursijā pa visām telpām. Uzzināja, ko drīkst un ko nedrīkst darīt atrodoties bibliotēkā. Bibliotēkas bērnu nodaļā mazie ķipari varēja radoši darboties un rotaļāties. Saņēmuši pirmo mājasdarbu, kā jau īsteniem skolniekiem pieklājas, gaidīsim topošos pūčulēnus uz nākamo nodarbību.

Jaunas grāmatas mūsu lasītājiem

Saulkrastu novada bibliotēkas krājums ir papildināts ar jaunākajām izdotajām grāmatām. Bērniem ir pieejama uz vietas bibliotēkā jauna grāmatiņa ar dzīvnieku skaņām, bet “Burvju pasaku soma” iepriecinās ikvienu mazo lēdiju. Savukārt pieaugušie var izvēlēties lasīt praktiski noderīgas lietas, doties ceļojumā, sekot līdzi detektīvu veiklībai vai nodoties psiholoģiskas spriedzes samezglojumiem. Neesam aizmirsuši arī dzejas mīļotājus. Nāc un izvēlies savu iemīļotu lasāmvielu!

Jauno grāmatu saraksts pieejams Pierīgas novadu bibliotēku kopkatalogā !

Jauni žurnāli bibliotēkā!

Varam iepriecināt bibliotēkas lasītavas apmeklētājus ar jauniem žurnāliem. No Pierīgas reģiona galvenās bibliotēkas – Salaspils novada bibliotēkas pārstāvjiem dāvinājumā esam saņēmuši divus žurnāla “Mūzikas saule” numurus. Sirsnīgs paldies!

Žurnālus izsniedzam uz mājām līdz 2 nedēļām.

Pieprasītākais lasītavā vasaras sezonā

Bibliotēkā apmeklētāji ierodas ne tikai pēc grāmatām – lasītavā labprāt cilvēki izvēlas arī avīzes un žurnālus. Jaunākos izdevumus iespējams lasīt tikai uz vietas, taču žurnālu iepriekšējos numurus izsniedzam arī lasīšanai mājās. Apkopojot datus par pieprasītākajiem žurnāliem Saulkrastu novada bibliotēkā vasaras periodā, TOP 3 lasītāji visvairāk ir izvēlējušies žurnālu “Ieva” un “Ievas stāsti”, kam seko “Zintnieks” un “Leģendas”.

Ienāc arī Tu pēc sava iemīļotā laikraksta vai žurnāla!

Lasītākās grāmatas augustā

Ko bibliotēkas apmeklētāji labprāt izvēlējušies lasīt augustā? Kā jau ierasts, piedāvajam iepazīties ar pieprasītāko grāmatu TOP 10, izdalot atsevišķi pieaugušo un bērnu auditorijas. Lasītāko grāmatu topā pieaugušajiem atkārtoti parādās Mārtina Volkera “Slepkavība Dordoņā”. Arīdzan bērnu grāmatu izvēlē atkārtoti ir iekļuvusi Džefa Kinnija “Grega dienasgrāmata. Pēdējais salmiņš”, šomēnes pat ieņemot pirmo vietu.

Lasītākās grāmatas pieaugušajiem

1. Samanta Dauninga “Mana jaukā sieva”2. Santa Montefjore “Slepenās stundas”3. Lūsinda Railija “Ēnu māsa”4. Lī Čailds “Nāves zona”5. Jū Nesbē “Slāpes”6. Diāna Čemberlena “Nozagtā laulība”7. Lūsinda Railija “Itāļu meitene”8. Mārtins Volkers “Slepkavība Dordoņā”9. Inga Grencberga “Sestā sieva”10. Toms Vuds “Ienaidnieks”

Lasītākās grāmatas bērniem

1. Džefs Kinnijs “Grega dienasgrāmata. Pēdējais salmiņš” (3. grāmata)2. Kristīna Olsone “Ērgļuklints noslēpums”3. Džefs Kinnijs “Grega dienasgrāmata” (1. grāmata)4. Frīda Nilsone “Pērtiķa zvaigzne”5. Sūzena Kolinsa “Spēle ar uguni” (triloģijas “Bada spēles” 2. grāmata)6. Sūzena Kolinsa “Zobgaļsīlis” (triloģijas “Bada spēles” 3. grāmata)7. Džefs Kinnijs “Grega dienasgrāmata. Trešais lieks” (7. grāmata)8. “Stāstiņi par dzīvniekiem”9. Juja Vīslandere “Mūmammas pavasara tīrīšana”10. Linkolns Pīrss “Lielais Neits izaicina pretinieku”